Обласний семінар освітян

Автор: autor  |  18 Кві 2013 | розділ: Без категорії

12 квітня 2013 року на базі навчальних закладів Сокирянського району під головуванням директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера відбувся обласний семінар начальників органів управління освітою, завідуючих районними та міськими методкабінетами,  голів районних і міських комітетів Профспілки краю на тему «Здоров’язбереження як домінантний аспект освітньої діяльності навчальних закладів».

У роботі семінару взяли участь: голова Сокирянської районної державної адміністрації В.В. Козак, заступник голови районної ради С.Е. Горн, голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки В.В. Дудчак, заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Л.М. Тарангул, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області    Г.І. Білянін.

У своєму виступі перед  учасниками семінару директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайло Бауер окреслив основні проблемні аспекти теми здоров’язбереження та шляхи їх вирішення.

Михайло Йозефович зазначив, що тема семінару визнана Департаментом пріоритетною на 2013 рік. Він зауважив, що необхідно виховувати не тільки розумну, але й здорову націю. «Наша задача сформувати у дітей світоглядні цінності щодо необхідності збереження власного здоров’я і життя загалом».

Тому одним із пріоритетних напрямів роботи освітньої галузі краю у 2013 році  Департаментом освіти і науки визначено зміцнення і збереження здоров’я дітей та учнівської молоді, забезпечення загальної фізичної освіти. 

У ході практичної частини семінару його учасники працювали у трьох групах: 

1 група – начальники відділів, управлінь освіти районних (міських) державних адміністрацій;

2 група – завідувачі районних методичних кабінетів;

3 група – голови районних комітетів профспілки працівників освіти.

Начальники відділів, управлінь освіти районних (міських) державних адміністрацій на чолі з директором Департаменту відвідали Вашківецький загальноосвітній навчальний заклад, в якому ознайомилися із закладом та навчально-вховним процесом і переглянули відеорепортаж учнів на тему: «Шляхи реалізації здоров’язберігаючих технологій у навчально – виховному процесі».

У Романківецькій гімназії учасники семінару відвідали фрагмент виховного заходу з основ здоров’я у

1-Б класі та ознайомилися з тим, як проходить хвилинка релаксації в кабінеті психолога.

Вихованці Романківецького ДНЗ «Чебурашка» подарували учасникам безліч позитивних та приємних емоцій. У дошкільному закладі начальники відділів, управлінь освіти ознайомилися з організацією фізкультурно- оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку. А перебуваючи в  Романківецькій КДЮСШ учасники семінару мали можливість переглянути фрагменти заняття з волейболу (дівчата), з міні –футболу (хлопці), заняття гуртка «Спортивний туризм» та «Художня гімнастика».

2 група – завідувачі районних методичних кабінетів відвідали: Сокирянський ДНЗ №2 м.Сокиряни «Барвінок», Сербичанський НВК.

3 група – голови районних комітетів профспілки працівників освіти відвідали: ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Шебутинці..

Перебування учасників семінару в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Шебутинці  розпочалося з презентації навчального закладу учнями та адміністрацією школи. Голови районних комітетів профспілки працівників освіти  взяли участь у діловій грі «Один день з життя голови райкому профспілки», яку проводив голова профкому школи Рябий С.І.,  під час екскурсії оглянули шкільну їдальню, спортивний зал, кабінети медсестри та голови профкому, відвідали шкільний краєзнавчий музей, переглянули фрагмент виступу шкільної агітбригади «Шанс» на тему «Здоровому – все здорово!» та прослухали концертні номери у виконанні ансамблю працівників школи.
Учасники семінару переконались, що тільки спільна і злагоджена робота адміністрації школи та профспілкового комітету забезпечує  належні умов праці, допомагає утверджувати здоровий спосіб життя, створювати морально-психологічний клімат в колективі, здійснювати  моніторинг стану здоров’я усіх учасників навчально-виховного процесу.

Під час круглого столу з проблеми семінару виступили: «Про основні напрямки збереження здоров’я учнів школи» – заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, начальник управління фізичної культури та спорту Департаменту освіти і науки молоді та спорту облдержадміністрації Анатолій Швець; «Про вплив школи на забезпечення повноцінного фізичного розвитку та зміцнення здоров’я учнів», – заступник голови – начальник відділу освіти, молоді та спорту Вижницької державної адміністрації Тетяна Тирон; завідувач РМК управління освіти Путильської районної державної адміністрації Любов Шевчук та голова Глибоцької районної профспілкової організації працівників освіти і науки Світлана Лазурко.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика