Всеукраїнський тиждень права – стартував

Автор: autor  |  12 Гру 2018 | розділ: Новини
1544464878_law-week

10 грудня в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права, метою проведення якого є ознайомлення школярів і студентів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати.

Уряд схвалив План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 році, про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 681-р.

План передбачає організувати і провести у закладах середньої освіти Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.

Крім того, планується проведення виховних уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі. 

Також згідно з документом в закладах освіти та культури, військових частинах відбудуться науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, правові конкурси, ігри, змагання тощо. В установах виконання покарань будуть проведені лекції та бесіди з питань реалізації і захисту прав людини.

У профільному Міністерстві зазначають, що під час тижня права у навчальних закладах мають відбутися книжкові виставки, правові конкурси, лекції досвідчених юристів, уроки з протидії булінгу тощо.

Планується, що під час проведення заходів учні та студенти дізнаються, куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях. Вони також розглянуть права учасників АТО/ООС, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

До проведення заходів долучаться представники міністерств, місцевої влади, громадських організацій, депутати, науковці та митці.

Протягом 10-16 грудня по всій Україні всі органи державної влади та громадські організації будуть проводити різноманітні заходи, спрямовані на правопросвітництво – розповідатимуть людям, які у них є права, як ними скористатись і як захистити.

Довідково 

Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини, який заснований 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика