Інспектори праці підвищували свою кваліфікацію

Автор: autor  |  06 Лис 2018 | розділ: Інформація

2 листопада 2018 року тижневий семінар із підвищення кваліфікації інспекторів праці профспілок завершився успішним складанням іспиту, який визначив рівень засвоєння теоретичного матеріалу та здобуття ними додаткових практичних навичок, потрібних для виконання професійних обов’язків у здійсненні громадського контролю за додержанням законодавства про працю та профспілки.

У ході семінару інспектори праці були авторитетно поінформовані щодо особливостей повноважень державних інспекторів праці в сучасних умовах, форм спільної роботи профспілкових організацій з територіальними органами Держпраці, зокрема, з питань протидії незадекларованій праці. Про все це семінаристам повідомила заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань трудових відносин апарату Держпраці Олена Коновалова.

З особливою увагою інспектори праці слухали Наталію Циганчук, адвоката, кандидата юридичних наук, доцента АПСВТ ФПУ, яка поділилася особистою практикою вирішення трудових спорів у судовому порядку. У процесі обговорення семінаристи обмінялися особистим досвідом представництва прав та інтересів членів профспілок у судах.

Слухачі семінару були також навчені новим формам оперативної комунікації за допомогою соціальних мереж, про які почули від керівника. Практичні вправи, які виконували інспектори, додали їм нових вмінь підготовки матеріалів правового характеру на сайт, розуміння етики спілкування в мережі Інтернет.

Великий інтерес учасників семінару викликала тема «Основи медіації», з якою виступила тренер Ольга Тютюн з Національної асоціації медіаторів України. Присутні були у захопленні від можливостей, які відкриває медіація для позасудового вирішення трудових конфліктів, ознайомилися з її основними стадіями та прийомами.

Як вийти з будь-якого конфлікту без наслідків для себе і оточуючих, допомогти це зробити з найменшими втратами навчила інспекторів праці Наталія Максюта – директор Центру управлінських технологій, викладач психології, магістр державного управління.

І, нарешті, про практику підготовки та проведення інспекційних перевірок роботодавців з питань додержання ними законодавства про працю, здійснюваних у порядку громадського контролю, особливостях захисту профспілкових прав у сучасних умовах семінаристів інформувала Ірина Сидоряк – заступник керівника департаменту правового захисту – заступник головного правового інспектора праці апарату ФПУ.

Таким чином, інспектори праці членських організацій ФПУ планово підвищили свою кваліфікацію, що дозволить їм продовжувати правозахисну роботу на більш високому рівні, надавати членам профспілок більш якісну правову допомогу.

Від обласних організацій Профспілки працівників освіти і науки навчання пройшли:

  • Жанна Ахмєдова – юрисконсульт Луганського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України;

  • Іван Берестовий – завідувач відділу правового захисту та охорони праці Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України;

  • Світлана Гостєва – юрисконсульт Кіровоградського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України;

  • Олександр Дзюба – голова Кропивницької міської організація Профспілки працівників освіти і науки України;

  • Ганна Ключевська – юрисконсульт Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України;

  • Олексій Мосяєв – юрист Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

За матеріалами ФПУ

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика